Відео: 1960 OG # 39; 60 final round USSR vs USA р Скво-Веллі. VIII Зимові Олімпійські ігри 1960 року

VIII зимові Олімпійські ігри пройшли з 18 по 28 лютого 1960 року в американському гірськолижному містечку Скво-Веллі, яке під час його висунення в кандидати на право проведення ігор навіть не було містом. Проте вибір МОК припав саме на нього.

Відео: Олімпіада 1960 року в Скво-Веллі стала тріумфом радянських ковзанярів і лижників

Як пройшла Олімпіада 1960 року в Скво-Веллі

Скво-Веллі з самого початку мало підходив для проведення зимової олімпіади. Етап підготовки теж затягнувся, міжнародний Олімпійський Комітет навіть подумував про перенесення Олімпіади. В результаті гри все-таки провели, однак багато об`єктів не встигли побудувати, тому змагання з деяких видів спорту довелося скасувати. Зокрема, не відбулися старти бобслея, так як на спорудження траси не вистачило грошей і часу.

Кількість приїхали на Олімпіаду учасників теж залишало бажати кращого, їх було значно менше, ніж на попередніх іграх - 665 спортсменів з 30 країн. У восьми спортивних дисциплінах були розіграні 27 комплектів нагород.

На олімпіаді в Скво-Веллі вперше був виконаний затверджений МОК гімн. Однією з особливостей цих змагань також стала висота місцевості - Скво-Веллі розташований на висоті 1889 метрів над рівнем моря, що створювало спортсменам додаткові труднощі.

Відео: Олімпіада в Скво-Веллі

В програму змагань увійшов біатлон, в індивідуальній гонці на 20 км переміг швед Клас Лестанден. За швидкістю ходу він поступився чотирнадцяти суперникам, проте зміг виграти за рахунок точної стрільби. Срібло завоював фін Антті Тюрвяйнен, бронзу радянський спортсмен Олександр Привалов.

Олімпійці СРСР дуже добре виступили в ковзанярському спорті, завоювавши 6 золотих, 3 срібних і 4 бронзових медалі. У стрибках з трампліну не було рівних спортсмену з НДР Хельмуту Рекнагелю. У чоловічому і жіночому фігурному катанні обидва золота дісталися американцям - Девіду Дженкінса і Керол Хейс. У парному катанні перемогу здобули канадці Барбара Вагнер і Роберт Пол.

Відео: Зимова Олімпіада - сноубординг

У хокеї перемогу святкували американці, друге місце дісталося Канаді. Радянські хокеїсти посіли третє місце, поступившись збірній США з рахунком 2: 3, а Канаді 5: 8. Не дуже вдало для спортсменів з СРСР склалися і лижні гонки, єдину золоту медаль в гонці на 10 км завоювала Марія Гусакова. Срібло та бронза теж дісталися радянським лижницям Любові Козирєвої і Радье Ерошина. Ще одну срібну медаль ці ж спортсменки завоювали в командній естафеті.

За підсумками змагань перше місце в командному заліку зайняли радянські спортсмени, завоювавши 7 золотих, 5 срібних і 9 бронзових медалей, основний внесок в перемогу внесли ковзанярі. На друге місце вийшла об`єднана команда Німеччини, до якої увійшли олімпійці з ФРН, НДР і Західного Берліна, вони завоювали 4 золотих медалі, 3 срібні і 1 бронзову. Третє місце дісталося спортсменам із США - 3 золотих нагороди, 4 срібних і 3 бронзових.