UnuAfajo.com

Зимова олімпіада 1928 року в сент-моріц

Після успішного проведення тижні зимових видів спорту в Шамоні в 1924 році, в наступний олімпійський сезон були заплановані окремі зимові Олімпійські ігри. Місцем їх проведення став швейцарський місто Санкт-Моріц.
Зимова Олімпіада 1928 року в Санкт-Моріц

У другій зимовій Олімпіаді брали участь 25 країн. Вперше на зимових іграх виступила Німеччина, команду якої до цього не запрошували на міжнародні змагання через агресію в Першій світовій війні. Також ця зимова Олімпіада стала першою для збірної Аргентини, Естонії, Литви, Люксембургу, Мексики, Нідерландів, Румунії та Японії. Африканські спортсмени в змаганнях участі не брали. До ігор не був допущений і Радянський Союз, хоча його вже визнали кілька європейських країн. Конфлікт був викликаний не тільки діями Заходу, а й небажанням йти на поступки з боку радянського уряду. В результаті спортсмени з СРСР отримали допуск на Олімпіаду тільки після Другої світової війни.

Програма змагань розширилася. Був доданий новий вид спорту - скелетон. Таким чином, змагання пройшли по 8 дисциплін. Жінки брали участь тільки в фігурному катанні - як поодинокі спортсменки або в складі пар.

У неофіційному заліку перше місце посіла команда Норвегії. Ця країна показала свій традиційно високий рівень підготовки спортсменів в зимових спортивних дисциплінах. Найкраще виступили лижники і ковзанярі цієї країни. Також одну золоту медаль змогла отримати норвезька фігуристка Соня Хенье.

Друге місце зі значним відставанням дісталося Сполученим Штатам. Золото цій державі принесли саночники - бобслеїсти і учасники змагань по скелетону.

Команда Швеції стала третьою. Одну золоту медаль їй приніс лижник Ерік Хедлунд, а іншу - фігурист-одиночник Гілліс Графстрем. А збірна господарки змагань - Швейцарії - виграла тільки одну бронзову медаль. Її отримала хокейна команда країни. У свою чергу, хокейне золото дісталося Канаді - світовому лідеру в цьому виді спорту.

У 1928 році літні Олімпійські ігри пройшли в столиці Нідерландів Амстердамі. Це місто претендував на статус столиці ще в 1920 і в 1924 роках, але поступився Парижу і Антверпену. Така тривала підготовка до змагань дала можливість організувати Олімпійські ігри на високому рівні.
Як пройшла Олімпіада 1928 року в Амстердамі

В іграх взяли участь 46 національних команд. Вперше після Першої світової війни на літню Олімпіаду була запрошена команда Німеччини. Такі держави, як Мальта, Панама і Родезія (нині Зімбабве) стали учасниками подібних змагань вперше в історії. Радянський Союз не зміг врегулювати порядок своєї участі з Міжнародним олімпійським комітетом і як і раніше залишався за бортом змагань.

На цих іграх вперше були встановлені деякі олімпійські традиції. Зокрема, було запалено Олімпійський вогонь. Також було встановлено порядок проходження команд під час церемонії відкриття змагань. Першою йшла команда Греції, а останньою - збірна держави, на території якого проводяться ігри.

Всього в олімпіаді проводилися змагання з 15 видів спорту. Розширилося участь жінок в турнірі. Тепер вони могли виступати не тільки в плаванні і стрибках в воду, але і в легкій атлетиці та гімнастиці. Ці нововведення викликали багато розбіжностей і суперечок в Олімпійському комітеті, але все ж було прийнято рішення зважати на те, що жіночий спорт набуває все більшого поширення.

Перше місце в загальному медальному заліку зайняли Сполучені Штати. Найбільше золотих медалей команді принесли легкоатлети, як жінки, так і чоловіки. Наприклад, американка Бетті Робінсон стала першою жінкою - золотою медалісткою з бігу на дистанцію 100 м. Відмінний спортивний рівень показали і плавці цієї країни, як в складі команди, так в індивідуальних запливах.

Друге місце дісталося збірній Німеччини. Команда з водного поло від цієї країни отримала золото. Також добре себе показали німецькі важкоатлети.

Третьою стала Фінляндія. Легкоатлети і борці цієї команди в сумі отримали 8 золотих нагород. У числі медалістів був і Пааво Нурмі, тріумфатор минулої Олімпіади в Парижі. А збірна господині ігор - Нідерландів - отримала лише 8 місце.