Причини вростання нігтя

Найчастіше від цього захворювання страждає великий палець на нозі. Бічна сторона нігтя загортається і здавлює шкіру. Спочатку ви відчуєте лише легкий дискомфорт, але з часом ніготь продовжує деформуватися і упиватися ще сильніше в палець, травмуючи шкіру і доставляючи сильний біль. Палець сильно опухає, починає кровоточити або гноїтися. Почніть лікувати врослий ніготь на початковій стадії захворювання.

Причинами оніхокріптоз може стати грибкова інфекція, ортопедична патологія, тісне взуття, плоскостопість. Врослий ніготь може бути наслідком глибоко відрізаних куточків нігтьової пластини при педикюрі. Діабет, варикоз і атеросклероз підвищують ризик захворювання.

Люди похилого віку (через вікове погіршення кровообігу в нижніх кінцівках) і вагітні жінки (у зв`язку з додатковим навантаженням на ноги) входять до групи ризику.

Приступаємо до лікуванняЛікування повинне бути спрямоване на звільнення врослого куточка з шкірного валика. Процедури проводяться щодня, протягом двох тижнів, поки пластини не відросте на безпечну довжину. Приготуйте содовий розчин. Для цього розведіть в трьох літрах теплої води столову ложку харчової соди, розмочуйте врослий ніготь протягом двадцяти хвилин. Постарайтеся визволити назовні край м`якого нігтя. Підведіть під його край частина зубочистки або щільного паперу, прикладіть шматочок вершкового масла, прикрийте серветкою і забинтуйте палець. Через добу зніміть пов`язку і знову распарьте врослий ніготь в розчині соди. Повторюйте цю процедуру протягом чотирнадцяти днів.

Коли ніготь отрос до безпечної довжини, необхідно надати пластині правильну форму. Під час лікування ніготь починає стоншується в центральній частині. Організм прагне виправити всю ситуацію і направляє зростання пластини вже в центр, а не в куточки. Цей ефект залишиться назавжди, якщо правильно і своєчасно підрізати нігті.

Підстригайте нігті спеціальними ножицями з прямими лезами виключно по прямій лінії.

Після содової ванночки сточите пилкою невелику смужку нігтя по центру (вздовж верхнього шару). Борозенка в три міліметри незабаром повністю заросте. Але будьте обережні, не сточують занадто глибоко. Щоб позбутися від запалення, скористайтеся народними методами. Робіть ванночки з череди, ромашки або календули, заваривши дві столові ложки трави в літрі окропу. Почніть носити просторе взуття з широкими носами. Без жалю позбавляйтеся від тісних і незручних туфель, вдома краще ходити босоніж.