Відшарування нігтів як ознака захворювання


Часткове або повне відшарування нігтів на ногах може статися внаслідок онихолизиса - захворювання, при якому між нігтьової пластиною і м`якою тканиною утворюється проміжок. Якщо на ранній стадії розвитку патології незначне відшарування вдається замасковуються лаком для нігтів, то при запущених формах ніготь сходить повністю і спотворює палець.

Причинами онихолизиса можуть бути порушення серцево-судинної, травної або нервової систем або грибкові захворювання, найбільш небезпечні в плані ураження. Підчепити грибок досить просто - достатньо лише пройтися босоніж в приміщенні сауни або басейну або приміряти чуже взуття. Небезпека грибкової хвороби полягає в тому, що вона зачіпає не тільки нігті, але і шкіру ніг, і ділянки між пальців. Розпізнається захворювання за кольором деформованого нігтя, який змінюється від темно-синього до жовто-коричневого, і синців.

Неінфекційна і інфекційна природа відшарування нігтів


Носіння незручного взуття - одна з поширених причин відшаровування нігтів. Якщо пальці впираються в носок взуття та болять після ходьби, а нігті темніють, від такого взуття краще відмовитися зовсім. До деформації нігтьової пластини, яка має небезпеку її відшаруванням, можуть призводити і травми різного ступеня тяжкості. Лікуванню такий ніготь не піддається - необхідно дочекатися його повного відторгнення.

Буває, що причинами відшарування нігтів стають такі шкірні захворювання, як дерматити і дерматози, псоріаз і екзема. А їх причиною, в свою чергу, може бути тривалий прийом деяких антибіотиків, побічним впливом яких якраз і виявляється онихолизис.

Відео: відшаровується нігті

Як прискорити процес відторгнення ураженого нігтя?


Проблему відшарування нігтів на ногах можна вирішити застосуванням чайного гриба, для чого його невеликий шматочок прибинтовують до нігтя. Процедуру виконують на ніч, а вранці размягченную нігтьову пластину акуратно зрізують. Так роблять до тих пір, поки ніготь не відійде повністю.

Для прикладання примочок і аплікацій до уражених нігтям користуються часниковою кашкою, смерековим маслом, винним оцтом, відварами звіробою і молочаю, а також водної настоянкою, приготовленої з смоли дикої абрикоси. Хвору пластину можна змочувати міцної кавовій заваркою і обробляти саліцилової маззю.

Відео: Як вилікувати забій нігтя

Профілактикою відшарування нігтів є дезинфікування взуття та зміст ніг в чистоті. Якщо нижні кінцівки часто потіють, їх слід регулярно парити у відварі дубової кори.