Що вважати «потовщеним нігтем»


Нормальний здоровий ніготь на нозі має товщину близько 1 мм, виглядає гладким і рожевим. Потовщуватись може як вся поверхня нігтьової пластини, так і окремі її ділянки. При цьому може змінюватися колір утолщенного ділянки. Найчастіше таким змінам піддаються великі пальці на ногах.

Чому товщають нігті на ногах


Зрідка причиною потовщення нігтів на ногах є генетична особливість, що передається у спадок - пахіоніхія. У таких випадках, знаючи сімейний анамнез, можна не хвилюватися. Для лікування - точніше, для мінімалізації косметичних наслідків призначають содові ванночки і прийом полівітамінів. Але частіше причиною потовщених нігтів є різні захворювання, які вимагають негайного лікування.


Грибкові ураження нігтьових пластин (оніхомікози). Для лікування використовуються протигрибкові препарати, але іноді доводиться видаляти інфікований ніготь цілком.


Ураження нігтів на псоріаз. Потрібне лікування основного захворювання.
Тривале носіння неправильно підібраного взуття. Очевидно, що до заміни взуття лікувати деформовані нігті немає сенсу. На повне оновлення нігтя буде потрібно приблизно 2 місяці.


Травми нігтів: можна нічого не робити і просто чекати, коли ніготь повністю оновиться самостійно. У рідкісних випадках деформований ніготь доводиться видаляти.


Нейропатії - ураження периферичних нервів кінцівок, при яких порушується іннервація нігтя, через що можлива будь-яка його деформація. Це серйозні захворювання, що вимагають професійного лікування.


Група захворювань, для яких характерне порушення кровообігу в нижніх кінцівках (облітеруючий ендартеріїт, ревматизм, атеросклероз, подагра, різні артрити). Точно так же потрібне лікування основного захворювання.


Брак білків і мікроелементів в харчуванні, авітамінози. Для лікування призначається перш за все дієта, багата на білки, а також вітамінно-мінеральні комплекси. Хороший ефект роблять ванночки з морською сіллю, відварами трав, мінеральними маслами. Спеціальні лікувальні лаки для нігтів допоможуть закріпити ефект від процедур.

Відео: Грибок нігтів (оніхомікоз) на ногах при цукровому діабеті

Що робити при потовщенні нігтів на ногах


Важливо пам`ятати, що товсті нігті на ногах - це привід звернутися до лікаря, а потім вже до майстра по педикюру. Часто потовщення нігтів є першим і єдиним ознакою різних серйозних захворювань. Лікар проведе діагностику і призначить лікування, якщо воно потрібно.