Симптоми і виникнення захворювання

Плеврит найчастіше утворюється в результаті бактеріальної або вірусної інфекції. Часто виникають випадки, коли плеврит міг утворитися в результаті грибкового або паразитарного зараження. Особливо часто захворювання проявляється у хворих на туберкульоз, абсцесом легких або абсцесом. Також плеврит викликається злоякісними пухлинами (рак легенів, саркома або лімфома), системними захворюваннями (вовчак, ревматоїдний артрит, склеродермія, гранулематоз і синдром Шегрена). Частою причиною плевриту стають травми грудної клітини, хвороби шлунково-кишкового тракту (наприклад, панкреатит або абсцес печінки), ниркова недостатність, інфаркт міокарда, інфаркт легені. Деякі лікарські препарати також здатні викликати стану, стають причиною зайвого скупчення рідини в плевральній порожнині.

Плеврит має ярковираженний симптоми, серед яких відзначається підвищення температури тіла, поява загальної слабкості, сильних головних болів, болю в грудній клітці. Часто плеврит може виражатися болями в м`язах і суглобах. Гострий біль може відчуватися при здійсненні глибокого вдиху, при нахилах тулуба в сторону (протилежну від поразки) і під час кашлю. При огляді також спостерігається поверхневе дихання, шум у плеврі і відставання в диханні ураженої сторони плевральної порожнини.

Діагностика і лікуванняДіагноз «плеврит» ставиться на основі рентгенографії, комп`ютерної томографії, УЗД, плевральної пункції, торакоскопии. Іноді проводиться забір крові на біохімію і загальний аналіз.

Відео: плеври

Для лікування плевриту виключають захворювання, яке його викликає. Наприклад, у випадку з інфекцією від лікаря потрібно вилікувати саму причину, після чого рідина перестане накопичуватися і легені почнуть нормально функціонувати. Таким чином при лікуванні плевриту, що виник в результаті пневмонії, призначаються антибактеріальні препарати, а при наявності у хворого туберкульозу виписуються ліки від туберкульозу. Для зменшення запалень призначаються протизапальні засоби ( «Ібупрофен», «Парацетамол»). Іноді призначаються глюкокортикоїди ( «преднізолон»). Для полегшення кашлю призначаються ліки від кашлю ( «Лібексін», «Кодеїн»). Для виведення рідини з плеври призначають діуретики ( «Фуросемід», «Спіронолактон»). У деяких випадках вдаються до плевральної пункції.

При підозрі на плеврит і розладі органів дихання необхідно якомога швидше звернутися до лікаря.