Як правило, виникнення наслідків пневмонії досить сильно залежить від того, на якому саме етапі розвитку хвороби була розпочата лікувальна терапія. У тому випадку, якщо мав місце невелике вогнище ураження, то існує можливість позбутися від захворювання досить швидко і без прояву будь-яких наслідків.

При діагностуванні у хворого великої пневмонії (тотальної, двосторонньої) дана недуга небезпечний такими серйозними ускладненнями, такими як астма, набряк легенів, порушення дихання, абсцес легенів, плеврит, хронічні больові відчуття в грудній області. В кінцевому підсумку внаслідок нестачі кисню тканинам, а також клітин організму може розвинутися легенева, а потім і серцева недостатність.Оскільки пневмонія є інфекційною хворобою, то її несвоєчасне лікування може призвести до зараження крові. Крім того, виділяють і інші можливі наслідки такого недуги: гангрена, гостре легеневе серце, перикардит, інфекційно-токсичний шок, анемія, ендокардит, психози.

Які існують симптоми пневмонії


До головних симптомів пневмонії належать: хворобливі прояви на тлі високої температури-задишка, як при фізичних навантаженнях, так і в покое- присутність сильного кашлю з відходженням рясної мокроти. Крім того, хворі можуть відчувати неприємні відчуття, а також біль у грудному відділі. Як правило, у хворих пневмонією відзначається пітливість, зниження працездатності, загальна слабкість і нездужання, порушення сну, швидка стомлюваність і зниження апетиту. При вислуховуванні пацієнта над вогнищем запалення лікар спостерігає хрипи різноманітного характеру. У літніх людей поряд з вищеописаними симптомами можуть бути присутні ознаки загальної інтоксикації організму.

Як лікувати пневмонію


Безсумнівно, основним лікуванням пневмонії є використання антибактеріальних препаратів. Крім того, призначення кошти з необхідною дозуванням повинен здійснювати тільки лікар виходячи від особливостей клінічної картини пневмонії, віку хворого та наявності супутніх захворювань.

Сучасна медицина має у своєму розпорядженні достатньо широким переліком антибіотиків, що застосовуються для лікування пневмонії: «Макропен», «Суммамед», «Вільпрафен», «Амоксиклав», «Аугментин», «Цефазолін», «Клафоран». Середня тривалість такої терапії становить 10 днів. При кашлі в обов`язковому порядку рекомендується використання відхаркувальних засобів, що розріджують мокротиння. Найбільш популярними є такі препарати, як: «Лазолван», «АЦЦ», «Бромгексин». У тому випадку, якщо з`явилася задишка, то доцільно застосовувати такі інгаляційні засоби, як: «Беродуал», «Сальбутамол». При важко протікають пневмоніях призначають проведення імуномодулюючої терапії. Для цього внутрішньовенно вводять такі препарати: «Октагам», «Інтраглобін», «Поліоксидоній». У разі підвищення температури тіла необхідно застосування жарознижуючих засобів.

Відео: Усуваємо наслідки пневмонії 😷 та інших легеневих захворювань - на рівні м`язового апарату