До питання розведення ставкової риби потрібно підходити дуже серйозно. В іншому випадку ви можете отримати результат, відмінний від ваших очікувань. Найкраще заводити невимогливих в догляді молодих рибок. Вони зможуть легко прижитися в кліматі нашої країни і досить швидко освоїтися на новому місці.

Декоративна риба для ставка


Якщо ви облаштовуєте ставок для того, щоб прикрасити свою дачну ділянку, обов`язково поселите в ньому декоративні породи риб. До них відносяться японські коропи які, золоті рибки, дрібні карасі і уклейки.


Коропи які мають яскраво забарвлену луску і незвичайну для ставкових риб забарвлення. Вони дуже повільні і невибагливі. Єдина умова для проживання коропів які в штучному ставку - наявність системи биофильтрации. Харчуються ці риби водоростями і спеціальними кормами, які можна без зусиль придбати в зоомагазинах.
На відміну від коропів які золоті рибки більш рухливі. Вони живуть на поверхні водойм і утворюють зграйки. Харчуються золоті рибки водоростями і Дафна. Крім того, вони швидко розмножуються, тому фахівці рекомендують спочатку запускати в ставок не більше однієї зграйки золотих рибок.


Для невеликого ставка ідеально підійде невеликий карась. Така риба легко пристосовується до будь-яких умов проживання. Дрібні карасі невибагливі в їжі і відмінно переносять зиму на глибині від 1, 5 м.


Цікавим різновидом декоративних риб для ставка є уклейка. Це дрібна рибка з сріблястою лускою. Вона плаває на великій швидкості, тому розводити її краще в великих водоймах. Недоліком уклейок є надмірна ненажерливість. Такі риби дуже швидко поїдають водні рослини.

Ставкова риба для лову


Якщо ви любите риболовлю і хочете насолодитися нею на березі власного водойми, вам слід зайнятися розведенням великих порід риб. До них відносяться сазан, короп, лин, товстолобик, окунь, щука, канальний сом і багато інших. Однак в цьому випадку ваш штучна водойма повинен мати солідні розміри. Мікроклімат ставка також потрібно підлаштовувати під ту породу риби, яку ви збираєтеся розводити. Наприклад, осетрових риб для повноцінного життя в ставку потрібно природний прикорм, а для форелі просто необхідні глибокі водойми з прохолодною водою.

Кількість риби у водоймі


Перенаселеність водойми загрожує загибеллю всіх його мешканців. Вода в перенаселених ставках починає швидко псуватися, особливо при відсутності додаткової аерації. Тому в штучні водойми не варто спочатку запускати велику кількість риб. За правилами, на одну ставкову рибку довжиною в 10 сантиметрів покладається близько 50 літрів води.