Зимова олімпіада 1994 року в ліллехаммері

У XVII зимових Олімпійських іграх в Ліллехаммері (Норвегія) взяли участь 1737 спортсменів з 67 країн. Вони розіграли 61 комплект нагород в 12 видах спорту. Міжнародний олімпійський комітет організував ці ігри через два роки після попередніх, щоб розвести за часом літні і зимові олімпіади.

Відео: Oksana Baiul (Оксана Баюл) +1994 Lillehammer Olympic Technical Program

Зимова Олімпіада 1994 року в Ліллехаммері

Вперше в Ліллехаммері спортсмени колишнього СРСР виступали окремими командами, при цьому відмінні результати показали російська збірна, вигравши більше всіх золотих медалей - 11. В результаті вона посіла перше загальнокомандне місце, правда, поступившись за загальною кількістю завойованих медалей норвежцям - 26 проти 23.

Росіяни забрали майже все золото в фігурному катанні: Олексій Урманов в чоловічому одиночному катанні, Оксана Грищук і Євген Платов в змаганнях танцювальних пар, ще одним тріумфатором ігор стала пара Катерина Гордєєва і Сергій Гриньків. У жінок перемогла також представниця радянської школи фігурного катання - українка Оксана Баюл.

Прекрасно виступила російська біатлонна команда, в якій блищав Сергій Чепик, який виграв спринт. Жіноча збірна, ведена Анфісою Резцова, виграла естафету, чоловіки пропустили вперед збірну Німеччини і завоювали срібло. Ще одну золоту медаль приніс нашій команді переможець чоловічої гонки на 20 км Сергій Тарасов.

Нікому не залишила шансів жіноча лижна команда в складі Любові Єгорової, Олени Вяльбе, Лариси Лазутіна і Ніни Гаврилюк. Триразовою чемпіонкою ігор в Ліллехаммері стала Любов Єгорова, яка також виграла п`ятикілометрову гонку класичним ходом і гонку на 15 км по системі Гундерсена. У чоловіків в цьому виді спорту був чудовий норвежець Бьорн Делі, який завоював два золота і срібло. Першу золоту олімпійську медаль взяв Узбекистан. Ліна Черязова була кращою в акробатиці з фрістайлу, вперше представленого на білих Олімпіадах.

На жаль, без медалей залишилися російські хокеїсти. У півфіналі наша дружина не змогла пройти шведів, а в матчі за третє місце поступилася фінам. Фінальний матч Швеція-Канада вперше в історії олімпіад закінчився серією булітів, в якій точнішими виявилися шведи. Серед інших героїв Лиллехаммера можна назвати норвезького ковзанярі Юхан-Улофа Косса, який переміг на трьох дистанціях.

Відео: Olympic games 1994 Lillehammer, woman biathlon, relay 4 * 7.5 km

У 1994 році зимові Олімпійські ігри були проведені в норвезькому місті Ліллехаммері. Це був вдалий вибір з точки зору клімату, так як снігу в цьому регіоні випадає досить, але в той же час зберігається комфортна для змагань температура повітря.
Як пройшла Олімпіада 1994 року в Ліллехаммері

В іграх 1994 року прийняли участь команди від 67 держав. Вперше на цій Олімпіаді виступала окрема команда від Російської Федерації. До цього на іграх виступала збірна Радянського Союзу або, вже після його розпаду, - Об`єднана команда. Також на Олімпіаді з`явилися незалежні команди Грузії, Білорусії, України, Киргизії, Молдавії та Казахстану. Чехословаччина розділилася на дві держави, і тепер в іграх брали участь атлети від Чехії і від Словаччини. Югославія перебувала в стані громадянської війни, проте одне з нових незалежних держав - Боснія і Герцеговина - змогло надіслати своїх спортсменів.

У перший раз в зимових іграх брали участь деякі південні країни, наприклад, Ізраїль, Американське Самоа і Тринідад і Тобаго.

В результаті відбору спортсменів на попередніх змаганнях найчисленнішою стала команда США. Їй трохи поступилися збірні Росії та Німеччини.

Відео: [HD] Alexei Urmanov - 1 994 Lillehammer Olympic - Free Skating

Перше місце в медальному заліку дісталося Росії. Значну частину команди складали спортсмени, які встигли зробити собі ім`я ще в радянському спорті. Традиційно добре виступила російські біатлоністи. У фігурному катанні російські спортсмени отримали три з чотирьох можливих золотих медалей. Золото отримали команда лижниць і кілька ковзанярів. Зате хокейна збірна розчарувала вболівальників, не потрапивши в призери.

Друге місце зайняла господиня змагань - Норвегія. Найбільше число медалей принесли лижники і ковзанярі цієї країни, в тому числі знаменитий Бьорн Дален.

Відео: Olympic Games 1994. 02. 23. QF. Slovakia - Russia

Третє місце залишилося за Німеччиною. Найкращі результати продемонстрували німецькі гірськолижники і сани. Також 2 медалі отримали спортсмени за стрибки з трампліну.

Команда США опинилася на п`ятому місці. Вона традиційно показала себе більш слабкою в зимових видах спорту, ніж в літніх.