препарати антидиарейні

Як симптоматичного лікування проносу часто застосовують препарати, що діють на рухову активність кишечника ( «Лоперамід», «Імодіум», «Супрелол»). Ці кошти уповільнюють просування їжі в просвіті кишечника, знижують тонус кишкових стінок, зменшують секрецію слизу і рідини. «Имодиум» або «Лоперамід» призначають при гострій діареї неінфекційного походження, «діареї мандрівників», при синдромі подразненого кишечника з діареєю, при інфекційній діареї легкого та середньо-важкого перебігу. Препарат застосовують по 4 мг одномоментно, а згодом - по 2 мг після кожної дефекації. Максимальна добова доза становить 8 мг. У дітей це засіб використовують тільки під контролем лікаря.При проносі можна прийняти «Имодиум плюс», що містить лоперамид і симетикон. Симетикон є піногасником, він адсорбує кишкові гази, і усуває відчуття розпирання, здуття, спастичний біль в животі. Дорослим і дітям від 12 років призначають по 2 таблетки одномоментно, а потім по 1 таблетці після кожної дефекації. Максимальна добова доза становить 4 таблетки. Ці засоби протипоказані при кишкової непрохідності, дитячому віці до 6-ти років, в 1-му триместрі вагітності, в період лактації, при дивертикулезе кишечника, виразковий коліт, псевдомембранозний коліт, гіперчутливості до компонентів.

Препарати-ентеросорбенти

При проносі ефективні ентеросорбенти - препарати адсорбуючого і огортає дії ( «Смекта», «Каопектат», «неоінтестопан», «Ентеродез»). «Смекту» застосовують при гострих кишкових інфекціях, в тому числі у дітей. Для приготування суспензії вміст пакетика потрібно повільно висипати в 0,5 ст. теплої води і перемішати до повного розчинення. Дорослим в день необхідно приймати по 1 пакетику 3 р. в день, дітям до 1 м дають вміст 1 пакетика в день, дітям в 1-2 м - 1-2 пакетика в день, дітям старше 2-х років - 2-3 пакетика в день. Препарат застосовують 3-7 днів. Протипоказання до застосування «Смекти»: непереносимість фруктози, кишкова непрохідність, підвищена чутливість до препарату.

«Каопектат» призначають дорослим по 2 таб. або 2 ст. л. суспензії одномоментно, а потім таку ж дозу приймають після кожної дефекації. Максимальну добову кількість - 12 табл. або 14 ст. л. суспензії. Дітям від 6-ти до 12-ти л. дають по 1 табл. або 1 ст.л. суспензії при появі рідкого стільця, а потім дають ту ж дозу після кожної дефекації. Максимальну добову кількість - 6 табл. Дітям від 3-х до 6-ти л. призначають по 0,5 ст.л. суспензії за аналогічною схемою (максимум 7 прийомів на добу). Препарат протипоказаний при кишкової непрохідності, алергії до компонентів препарату, в дитячому віці до 3-х років, таблетки не дають дітям молодше 6-ти років.