Чому змінився колір нігтів

Колір нігтьової пластини - це певний індикатор, який сигналізує про будь-якому захворюванні. Забарвлення може змінитися при появі дерматологічного захворювання, наприклад, грибка, панариції, екземи, червоного плоского лишаю. При грибковому ураженні ніготь темніє, змінюється форма, він починає розшаровуватися. Іноді виникає неприємний запах і больові відчуття в кінчиках пальців.

Також колір нігтя може змінитися через хворобу Аддісона. При цьому захворюванні відзначається порушення функцій надниркових залоз. Людина може і не зрозуміти, що хвороба вразила його організм, так як симптоми виражені слабо. Крім втоми, дратівливості, втрати ваги, у людини спостерігається потемніння нігтьової пластини.Ще однією причиною зміни забарвлення нігтя є цукровий діабет. В цьому випадку нігтьова пластина набуває жовтуватий відтінок, стає горбистою. Внаслідок поганого кровообігу нігті можуть стати синьо-сірими. Також це відбувається при хворобі Вільсона, гемохроматозе.

Якщо ви помітили червоні або коричневі смужки під нігтем, зверніться до інфекціоніста. Можливо, ваш організм вразила така інфекція, як ендокардит. Це захворювання з`являється раптово, протікає спочатку безсимптомно. У людини, крім поразки нігтьового ложа, спостерігається інтоксикація, головний біль, слабкість.

У курців нігтьова пластина має жовтуватий відтінок, позбутися якого дуже складно. Також причиною зміни кольору нігтя може стати вагітність. Вся справа в тому, що в організмі жінки, яка чекає на малюка, відбуваються серйозні зміни, причому вони можуть торкнутися не тільки нігтьової пластини, але і шкіри.

Відео: Жити здорово! Що приховує лак для нігтів. (28.04.2016)

Що робити, якщо колір нігтьової пластини змінився

Як тільки ви помітили, що нігті стали жовтими, сірими або з червоними прожилками, зверніться до лікаря. Можливо, вам знадобиться медикаментозна терапія. Лікар повинен визначити форму ураження, ступінь ,. Якщо причина криється в грибкове захворювання, вам будуть призначені антімікотікі. Якщо в усьому винна цукровий діабет, вам можуть відкоригувати колишнє лікування або призначити нове.

Нігтьова пластина може почорніти внаслідок травми або вростання нігтя. В цьому випадку вам буде запропонована невелика операція, внаслідок якої видалять забитий ніготь чи справлять висічення того ділянки, який вріс в шкіру.