Звіробій - природний антидепресант

Вперше для лікування меланхолії звіробій був використаний Николсом Кульпепер в 1652 році. Більшість дослідників вважають, що за механізмом дії звіробій і препарати з нього аналогічні синтетичним антидепресантів, тобто вони впливають на обмін речовин, що підтримують нормальний рівень настрою (норадреналіну, серотоніну і дофаміну).

На відміну від синтетичних препаратів, звіробій не погіршує швидкість реакції, концентрацію уваги і координацію рухів.

Рослинні антидепресанти на основі звіробою володіють унікальною комбінацією ефективності та безпеки. У цих препаратів немає такої кількості протипоказань і побічних ефектів, як у синтетичних лікарських засобів. Тому їх можна застосовувати для лікування депресій у ослаблених і літніх пацієнтів, а також у пацієнтів, робота яких пов`язана з управлінням автомобілем або небезпечними механізмами.

Як застосовувати звіробій при депресіїДля лікування депресії використовують листя і квітки звіробою, їх збирають, висушують і готують настойки або відвари. Для відвару потрібно залити 1-2 чайні ложки квіток і трави звіробою 200 мл окропу, накрити і залишити на 10 хвилин. Свіжозаварений чай потрібно пити вранці і ввечері протягом 2-3 місяців. Антидепресивну дію засобу може наступити не раніше, ніж через 3-4 тижні.

Відео: Натуральний антидепресант із звіробою

У вигляді порошку звіробій приймають у кількості 2-4 грам три рази в день протягом декількох тижнів. При легких депресіях можна також приймати препарати на основі звіробою, наприклад «Геларіум», «Негрустін». Вони покращують настрій, знімають тривожність, сприяють нормалізації сну.

Не рекомендується використовувати траву звіробою вагітним жінкам і дітям, людям з порушеннями імунної системи.

Відео: 146 Звіробій - трава від ста хвороб

При прийомі звіробою і препаратів з нього під час депресії необхідно стежити за станом здоров`я. За відгуками в деяких випадках можуть з`являтися такі побічні ефекти: підвищений артеріальний тиск, алергічні реакції на шкірі (висип, свербіж, почервоніння), стомлюваність або підвищена збудливість (особливо при тривалому прийомі), нудота, блювота, розлади шлунка, підвищення чутливості до сонячного світла . Дослідження показали, що ця рослина може знижувати ефективність деяких синтетичних препаратів: протизаплідних засобів і ліків, що призначаються при серцевих захворюваннях.

Відео: ➤ЗВЕРОБОЙ ЛІКУЄ ПОНАД 80 ХВОРОБ! ✓ЕТО Повинен знати КОЖЕН!