показання

У формі мазей, крему і гелю препарат використовується для поліпшення регенерації шкірної тканини при опіках, порізах, саднах і подряпинах. Також ліки сприяє загоєнню варикозних виразок, пролежнів, запалень, що виникли в результаті впливу радіації. «Актовегін» може застосовуватися і для обробки поверхні рогівки ока і лікування пошкоджень склери. Також препарат може іпользовать після пересадки рогівки ока і застосовуватися як профілактичний засіб серед пацієнтів, які носять контактні лінзи.

У формі ін`єкцій «Актовегін» дозволяє проводити лікування порушень церебрального та периферичного кровообігу - ішемію, черепно-мозкові травми, ангіопатії артерій, виразки гомілки. Введення кошти можна проводити при проведенні процедури трансплантації шкіри, а також для загоєння хімічних і інших різновидів опіків. «Актовегін» ефективний при появі пролежнів і променевих пошкодженнях слизових оболонок, шкіри та нервової тканини. У вигляді драже засіб застосовується для підтримуючої терапії при лікуванні проблем кровообігу.

дозуванняГель необхідно наносити кілька разів на добу тонким шаром на уражену область. При необхідності терапії виразок можливе нанесення більшої кількості препарату, після чого закриття області компресом або марлевою пов`язкою з маззю. Крем використовується для загоєння гнійних і звичайних ран. Мазь застосовується при необхідності прискореного відновлення епітеліального шару шкіри і при терапії важких виразкових уражень шкірних покривів. Мазь використовується на останньому етапі після проходження курсу лікування «Актовегін» в формі гелю і крему.

При лікуванні захворювань очей гель необхідно застосовувати по 1-2 краплі 1-3 рази на добу. Тривалість терапії наявного захворювання залежить від особливостей ушкодження і повинна визначатися лікарем.

«Актовегін» в формі ін`єкцій застосовується внутрішньом`язово, внутрішньовенно або артеріального. Також можливе призначення кошти в розчині для вливань при розведенні з хлоридом натрію або глюкозою. Звичайна одноразова доза становить 10-20 мл. Згодом здійснюється підтримуюча терапія препаратом в дозуванні 5 мл кілька разів на тиждень або щодня (в залежності від показань). Для розведення в крапельниці використовується 200-300 мл базового розчину. Швидкість вливання становить приблизно 2 мл в хвилину.

Серед протипоказань кошти можна відзначити гіперчутливість до компонентів препарату. Заборонено призначати инфузионное застосування розчину «Актовегіну» при серцевій недостатності, набряку легенів, анурії, олігурії і затримки рідини в організмі.