Показання до застосування

Препарат застосовується для лікування бактеріальних інфекцій, які викликаються різними бактеріями і мікроорганізмами. «Ципрофлоксацин» широко використовується при лікуванні гайморитів, отитів, фронтитів та інших інфекцій верхніх дихальних шляхів. Також препарат призначається при терапії бронхіту, пневмонії, муковісцидозу. Ліки призначається при циститі, пієлонефриті, аднекситі, простатиті, ендометриті. Також можна застосовувати «Ципрофлоксацин» при захворюваннях шкіри, ранах, опіках. Ефективним препарат є і по відношенню до інфекцій органів черевної порожнини.

Відео: Левофлоксацин

«Ципрофлоксацин» використовується і в офтальмології для лікування інфекційних запалень очей (кон`юнктивіт, кератит), а також для профілактики можливих ускладнень в результаті лікування.

Спосіб застосування

Препарат застосовується всередину, внутрішньовенно або місцево. Режим прийому і дозування встановлюється залежно від ваги пацієнта, а також від функціонального стану нирок і віку хворого. Для прийому всередину призначаються таблетки по 250 мг 2-3 рази на добу. При важких інфекціях дозування може збільшуватися і досягати 750 мг на добу. Якщо препарат використовується для довгострокового лікування, він приймається 1 раз на добу. При інфекціях сечостатевої системи необхідно вживати 500 мг за 2 прийоми на день.Внутрішньовенне введення проводиться через крапельницю по 200-400 мг 2 рази на добу. Тривалість вливання засобу становить близько 30 хвилин, якщо доза становить 200 мг. При дозуванні в 400 мг тривалість інфузії досягає 1 години. Внутрішньовенне введення проводиться в важких випадках і при неможливості прийому таблеток всередину.

Тривалість курсу залежить від тяжкості захворювання, однак середня тривалість курсу не перевищує 2 місяців (при остеомієліті) і 14 днів при більшості інфекцій.

В офтальмології використовується місцеве застосування очних крапель на основі ципрофлоксацину. За 1-2 краплі препарат закопується в уражене око кожні 4 години. При важких формах інфекції робиться закопування по 2 краплі щогодини.

Побічні реакції та протипоказання

У деяких випадках можуть виникнути побічні реакції з боку різних органів. При ураженнях шлунково-кишкового тракту можуть виникнути нудота, блювота, діарея або запор, болі або дискомфорт у животі, гикавка, сухість у роті, кровотечі, метеоризм, гепатит, некроз печінки. З боку центральної нервової системи можуть спостерігатися головний біль, підвищене збудження і неспокій, безсоння, депресія, розвиток фобій, кошмарні сни, втома, порушення зору, галюцинації, розлади ходи, тремор, параноя, психоз. Серед інших серйозних побічних ефектів варто відзначити зниження артеріального тиску, колапс легенів, аритмія, тромбоз, розлади дихання, біль у м`язах, нефрит, вагініт, шкірний васкуліт, набряки, еозинофілія, дисбактеріоз.

Відео: ципрофлоксацин 500 мг інструкція із застосування ціна відгуки

Не можна призначати ліки дітям до 18 років. Існують також обмеження по прийому ліків хворим на атеросклероз, порушеннями кровообігу в мозку, психічними захворюваннями, епілепсією, нирковою недостатністю.