В яких випадках призначають «панавір»

«Панавір» є очищеним екстрактом паростків рослини Solanum tuberosum (картоплі). Препарат у вигляді розчину, призначений для внутрішньовенного введення, і ректальні супозиторії призначаються для лікування:
- герпес-вірусних інфекцій, що мають різну локалізацію-
- ревматоїдного артриту у хворих з герпес-вірусною інфекцією (в складі комплексного лікування) -
- вторинних імунодефіцитних станів при інфекційних захворюваннях-
- цитомегаловірусної інфекції-
- папіломавірусної інфекції (бородавок) - у складі комплексного лікування-
- кліщового енцефаліту для зниження вірусного навантаження (в складі комплексної терапії).

Ціна на препарат залежить від форми випуску і дозування.

Препарат призначається також при підготовці до вагітності у жінок, що мають хронічну вірусну інфекцію.

Відео: Ацикловір інструкція із застосування

Інструкція по застосуванню «панавір»


Розчин «панавір» вводять внутрішньовенно (повільно) по 200 мкг (1 ампула). Для лікування кліщового енцефаліту, герпес-вірусних інфекцій «панавір вводять двічі з інтервалом 48 годин або 24 години. При необхідності ін`єкції повторюють через місяць. При папіломавірусної і цитомегаловірусної інфекції протягом першого тижня ін`єкції препарату роблять трикратно з інтервалом 48 годин, протягом другого тижня роблять дві ін`єкції з інтервалом 72 години.

При ревматоїдному артриті з герпес-вірусною інфекцією призначають п`ять ін`єкцій з перервою в 24-48 годин. Через 2 місяці при необхідності лікування повторюють. «Панавір» призначають при ГРВІ і грипі в кількості дві ін`єкції з перервою в 18-24 години. Хворим з хронічним бактеріальним простатитом роблять п`ять ін`єкцій через кожні 48 годин. Супозиторії вводять ректально, режим дозування такий же, як і для розчину, в співвідношенні 1 супозиторій - 1 ампула.

Гель «панавір» призначений для зовнішнього застосування при інфекційно-запальних захворюваннях шкіри, викликаних вірусом простого герпесу, при оперізуючий лишай, при папіломавірусної інфекції (у складі комплексної терапії). Гель «панавір» наносять на ділянки шкіри або слизової тонким шаром 5 разів на добу. Втирати препарат не потрібно. Тривалість лікування становить чотири-п`ять днів, при необхідності - до 10 днів.

Побічні дії препарату, протипоказання до призначення «панавір»


«Панавір» зазвичай переноситься добре, деякі ускладнення можуть бути викликані індивідуальною непереносимістю препарату. При появі небажаних побічних ефектів рекомендується припинити застосування ліків і проконсультуватися з лікарем. Використання препарату під час вагітності можливо в тому випадку, якщо користь від лікування для матері вище ризику для майбутньої дитини.
На час використання препарату в період лактації грудне вигодовування слід припинити.

Відео: панавір свічки ВПЛ

«Панавір» протипоказаний при індивідуальній непереносимості, важкої патології нирок і селезінки, при дитячому віці до дванадцяти років.