Інструкція


Дозування препарату «Актовегін» залежить від ступеня вираженості захворювання. Точні кількість і частоту прийому ліків встановлює лікар. У деяких випадках можливе одночасне застосування різних форм «Актовегіну». Всередину препарат вживають перед їжею тричі на день. Разова доза становить 1-2 таблетки «Актовегіну».

«Актовегін» в ампулах застосовують внутрішньовенно, внутрішньоартеріально, внутрішньом`язово, а також трансуретрально. Спосіб введення також залежить від захворювання. При лікуванні хвороб судин призначається в / в і в / а прийом. Початкова добова доза, як правило, становить 10-20 мл, при цьому за один раз не слід вводити більше 5 мл засобу. Далі дозування зменшується до 5 мл в день. Препарат вводять 1 раз на добу, частота пріеменія кошти - щодня або через 1-2 дня.

Парентерально «Актовегін» можна застосовувати у вигляді уколів (повільно) або крапельниць. В останньому випадку вводять 250 мл розчину: вміст ампули розводять розчином глюкози або фізіологічним розчином. Курс лікування «Актовегін» в даній формі складається з 10-20 ін`єкцій або вливань. Для загоєння ран препарат можна вводити внутрішньом`язово по 5 мл. При радіаційному циститі препарат вводять трансуретрально по 10 мл.Препарат у формі гелю, крему і мазі застосовується місцево. Гель «Актовегін» при променевих ураженнях і опіках слід наносити тонким шаром, при виразках - товщим, прикриваючи зверху компресом з маззю «Актовегін». Зміну пов`язки потрібно робити в разі потреби, в разі лікування сильно мокли виразок - до декількох разів на день.

Крем «Актовегін» наносять на шкіру для поліпшення процесу загоєння ран, в тому числі мокли, а також для лікування пролежнів і профілактики променевих уражень. Після лікування гелем і кремом для прискорення епітелізації ран рекомендується застосовувати мазь «Актовегін». Засіб також наносять тонким шаром на уражені ділянки.

Очний гель «Актовегін» використовують 2-3 рази на день. Препарат вносять в уражене око прямо з тюбика в кількості 1 краплі. Після відкриття упаковки очної гель можна зберігати не довше 4 тижнів.

застереження


«Актовегін» не рекомендується застосовувати під час вагітності та лактації. Не слід використовувати засіб при алергії на його склад. У деяких випадках при терапії «Актовегін» можуть виникати алергічні реакції, в тому числі підвищення температури, відчуття припливів крові, пітливість. Можливі печіння і свербіж при використанні крему, гелю і мазі. Очний гель може спровокувати почервоніння склер і сльозотеча.