Фармакологічна дія «Валеріани»

Препарат виявляє седативну дію, яке проявляється досить повільно, але стабільно. Крім того, «Валеріана» має слабку спазмолітичну ефектом, тобто може знімати спазми легкого ступеня вираженості. Також лікарський засіб уповільнює серцевий ритм, розширює коронарні судини, підсилює секреторну активність шлунково-кишкового тракту і має жовчогінну дію.

Відео: Настоянка валеріани рецепти застосування і лікування

Терапевтичний ефект «Валеріани» проявляється при тривалому курсовому лікуванні.

Показання до застосування та дозуванняТаблетки «Валеріана» застосовуються в якості заспокійливого лікарського засобу при таких станах, як збудження, мігрень, порушення сну, пов`язані з перепорушенням, а також функціональні розлади серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту легких форм. Так як «Валеріана» не володіє сильним седативний ефект, її можна використовувати і перед сном для полегшення засипання, і протягом дня при різних стресових ситуаціях, коли необхідно впоратися з хвилюванням і тривогою.

Відео: Валеріана таблетки

Препарат слід приймати всередину перед їжею. Рекомендована інструкцією до «Валеріана» дозування становить 1 таблетку 2 або 3 рази на день. Таблетки слід запивати водою об`ємом близько 100 мл. Тривалість застосування лікарського засобу визначається індивідуально. Залежно від показань «Валеріану» можна приймати як одноразово, так і протягом тривалого періоду часу. Тривалість лікування препаратом в середньому становить близько 4-6 тижнів. При більш тривалому застосуванні «Валеріани» потрібен нагляд лікаря.

При передозуванні лікарського препарату виникають нудота, блювання, дискомфорт в шлунку, стан сонливості або збудження. Лікування передозування проводять шляхом провокування блювання і промивання шлунка. Дані процедури необхідно здійснити не пізніше ніж через 2 години після прийому підвищеної дози «Валеріани».

Відео: Настоянка собачої кропиви інструкція із застосування рецептів лікування

Протипоказання і побічні дії

Протипоказанням до застосування «Валеріани» є підвищена чутливість до компонентів.

Побічні дії препарату можуть проявлятися у вигляді реакцій гіперчутливості. У деяких випадках можливі запаморочення, зниження температури тіла, подразнення шлунка, сонливість і ослаблення концентрації уваги. При використанні високих доз «Валеріани» можуть виникати слабкість, млявість, пригніченість і зниження працездатності.