Інструкція по застосуванню «Діувера»

Активною речовиною «Діувера» є торасемід. Він пригнічує всмоктування іонів натрію і води, зменшує тиск рідини в клітинах. Препарат зменшує фіброз (ущільнення сполучної тканини), а також покращує діастолічну функцію серцевого м`яза, яка полягає в здатності розслаблення серця після етапу вигнання крові.«Діувер» призначають при набряках різного походження (при хронічній серцевій недостатності, захворюваннях нирок, печінки, легенів), при артеріальній гіпертонії. Препарат приймають один раз в день після їди в кількості 5 мг. При необхідності ця кількість збільшують до 20- 40 мг. До початку прийому препарату потрібно відкоригувати водно-електролітний баланс. Хворим на цукровий діабет під час лікування «Діувером» необхідно контролювати рівень глюкози.

При тривалому лікуванні контролювати рівень глюкози потрібно всім пацієнтам. Необхідно також стежити за рівнем сечової кислоти, креатиніну, електролітів, ліпідів.

Протипоказання до призначення «Діувера»


«Діувер» протипоказаний при нирковій недостатності, зниженому артеріальному тиску, в предкоматозном стані, анурії (відсутності виділення сечі), при аритмії, печінковій комі. Препарат не призначають дітям і підліткам у віці до вісімнадцяти років, в період вагітності і лактації, при гіперчутливості до торасеміду і сульфонамідів. «Діувер» необхідно приймати з обережністю пацієнтам зі схильністю до подагри, при підвищеному вмісті сечової кислоти в крові, при вираженому і прихованому діабеті.
Препарат «Діувер» впливає на психомоторні реакції, тому на час прийому препарату слід відмовитися від свідомо небезпечних видів діяльності, що вимагають високої концентрації уваги.

Побічні дії «Діувера»


«Діувер» може викликати такі побічні дії: зниження тиску, порушення кровообігу, болі в животі, погіршення апетиту, панкреатит, підвищення активності ферментів печінки, сухість у роті, затримку сечі, головний біль, оніміння рук і ніг, сплутаність свідомості, слабкість, сонливість , глухоту, порушення балансу електролітів, збільшення кількості сечової кислоти в крові, погіршення зору. Під час прийому препарату може з`явитися шум у вухах, висипання на шкірі, свербіж. При передозуванні виникає гіповолемія (зменшення об`єму циркулюючої крові), сплутаність свідомості, посилене сечовипускання, що викликає зміна електролітного балансу, різко знижується тиск, може порушитися діяльність травної системи.