Показання до застосування


«Вольтарен» призначають при дегенеративних і запальних захворюваннях опорно-рухового апарату, зокрема, при артритах, спонділоартірітах, остеоартрозах і остеохондрозі. Препарат застосовують для лікування викликаних травмами або ударами запалень зв`язок, м`язів, сухожиль і суглобів, а також при ревматичних ураженнях. «Вольтарен» призначають для терапії больового синдрому при невралгії, міалгії, ішіасі, люмбаго, бурсит, деяких гінекологічних захворюваннях, жовчних коліках, мігрені.
«Вольтарен» випускається у формі таблеток, ректальних супозиторіїв, розчину для ін`єкцій, а також крему і гелю для зовнішнього застосування.

Інструкція по застосуванню


Дорослі приймають «Вольтарен» в таблетках 3 рази в день - по 50 мг. При болях середньої інтенсивності або тривалому лікуванні добова доза може бути зменшена до 75-100 мг. При болісних менструаціях приймають 50-150 мг препарату в день. Таблетки пролонгованої дії приймають по 1 в день.

Розчин для ін`єкцій «Вольтарен» вводять внутрішньом`язово: 1 ампулу (75 мл) 1 раз в день. У разі необхідності введення препарату можна повторити протягом дня з інтервалом в кілька годин. Другий укол необхідно робити в протилежну сідницю. Ін`єкції «Вольтареном» не рекомендується проводити більше 2 днів поспіль.

Ректальні супозиторії «Вольтарен» призначають в дозуванні 100-150 мг на добу. Дана кількість препарату слід приймати за 2-3 рази.Мазь і гель «Вольтарен» використовують зовнішньо. Для цього 2-4 г препарату наносять на область запалення і обережно розтирають (2 г - розміром з вишню). Мазь «Вольтарен» використовують 2-3 рази, гель - 3-4 рази на день.

Відео: Кетонал: застосування, курс лікування, ефективність, побічні дії, аналоги

Лікування допускає використання препарату в різних формах. При цьому загальна добова доза «Вольтарена» в різних формах не повинна перевищувати 150 мг. Для лікування мігрені використовуються супозиторії і ін`єкції. Свічки «Вольтарен» для полегшення больового синдрому рекомендується застосовувати на ніч.

Добова доза препарату для дітей становить 0,5-2 мг / кг маси тіла і ділиться на кілька прийомів. Діти 6-15 років приймають таблетки і свічки ректальні дозуванням 25 мг. Препарат приймається 2-3 рази на день в кількості, що не перевищує максимальну добову дозу.

Таблетки слід ковтати цілими. Це слід враховувати при визначенні разової дози для дітей.

Протипоказання


«Вольтарен» протипоказаний при виразковій хворобі, гастриті, наявності алергічних реакцій на компоненти препарату і анальгетики, в III триместрі вагітності і в період лактації. Препарат у вигляді ін`єкцій не призначають особам молодше 18 років, а також вагітним. Супозиторії не призначають при геморої, проктиті і кровотечі в кишечнику.

Відгуки


Препарат допомагає полегшити стан при обмеженні нерва, запаленнях суглобів і м`язових розтягненнях. Відзначається значне зменшення больових відчуттів і запалення вже на початку прийому препарату. Також, згідно з відгуками, відзначається ефективність таблеток і супозиторіїв при болісних менструаціях. Препарат може викликати побічні дії, тому приймати його необхідно тільки за рекомендацією лікаря.