«Актовегін»: показання до призначення, відгуки

«Актовегін» сприяє активізації обміну речовин, покращує енергетичні процеси в клітинах організму, сприяє посиленню кровообігу. Препарат застосовують при недостатності мозкового кровообігу, ішемічному інсульті, черепно-мозковій травмі, порушеннях периферичного кровообігу, трофічних порушеннях при варикозі нижніх кінцівок. За відгуками засіб ефективний при виразках різної етіології, опіках, пролежнях, променевих ураженнях, при пошкодженнях рогівки і склер очей (виразки, опіки, кератит).

Відео: Допінг без купюр АктовегінПри вагітності і лактації показаннями до призначення «Актовегіну» є фетоплацентарна недостатність, яка характеризується порушенням функції плаценти, її нездатністю підтримувати потрібний обмін речовин між плодом і матір`ю. Цей стан призводить до гіпоксії плода і порушень внутрішньоутробного розвитку. В цьому випадку препарат призначають з обережністю, під наглядом лікаря. Відгуки свідчать, що «Актовегін» в деяких випадках може викликати алергію (кропив`янку), підвищення температури, пітливість, прилив крові, свербіж, почервоніння склер, сльозотеча.

«Актовегін» протипоказаний при підвищеній чутливості до компонентів препарату, в період лактації (грудного вигодовування).

Відео: Актовегін - інструкція

Інструкція по застосуванню «Актовегіну»

«Актовегін» призначають по одній-дві таблетки три рази на добу, препарат приймають перед їжею. Засіб можуть призначити внутрішньовенно або внутрішньом`язово. Початкову дозу вводять внутрішньовенно в кількості 10-20 мл. Потім проводять внутрішньовенне або внутрішньом`язове введення препарату по 5 мл один раз на добу. Також можуть призначити «Актовегін», розведений в фізіологічному розчині або в розчині глюкози. Лікарський засіб необхідно капати зі швидкістю два-три мл в хвилину. Курс терапії -10-20 вливань.

Очний гель «Актовегін» потрібно наносити на хворе око, по одній краплі препарату до двох-трьох разів на добу.

Гель «Актовегін» використовують зовнішньо. При опіках, променевих ураженнях його наносять на поверхню шкіри тонким шаром, для лікування різних виразок - більш товстим шаром. Уражене місце закривають компресом з маззю «Актовегін». Пов`язку потрібно міняти один раз в 7 днів. Мокнучі виразки перев`язують кілька разів на добу. «Актовегін» у вигляді крему застосовують для загоєння пролежнів, ран, для профілактики променевих уражень. Мазь «Актовегін» використовують для лікування ран, виразок, для профілактики променевих уражень і пролежнів.