показання


«Гентамицин» призначають для лікування пієлонефриту, циститу, холангіту, пневмоній, перитоніту, холециститу, сепсису, гнійних інфекцій. Для місцевого застосування препарат використовують при фурункульозі, фолікуліту, сикозі, паронихии, інфікованих акне, себорейному дерматиті, ранах на шкірі різного походження. Очні краплі призначають при кон`юкттівітах, кератитах та інших інфекційно-запальних захворюваннях органів зору.
«Гентамицин» випускається у формі розчину для в / в і в / м ін`єкцій, мазі для місцевого застосування і очних крапель.

Відео: Бициллин артрит

Інструкція по застосуванню


Дозування «Гентамицина» визначається індивідуально. Вона залежить від ваги пацієнта, тяжкості захворювання, його локалізації та чутливості інфекції. Розчин для ін`єкцій вводять внутрішньовенно або внутрішньом`язово. Для дорослих разова доза становить 1-1,7мл / кг, добова - 3-5 мг / кг. Препарат вводять 2-4 рази на добу. Курс терапії становить 7-10 днів.
Пацієнтам з порушенням ниркових функцій, при важких состяние, добове дозування рекомендується вводити за більше число прийомів, зменшуючи, таким чином, разову дозу.

При інфекційно-запальних захворюваннях сечовивідної системи назачают 120-120 мг «Гентамицина» 1 раз на добу. При гонореї препарат застосовують одноразово, дозування при цьому становить 240-280 мг.Добова доза для дітей з 2 років також становить 3-5 мг / кг і вводиться за 3 рази протягом дня. Добова доза для дітей до 2 років, у тому числі новонароджених і недоношеннних - 2-5 мг / кг. Дітям до 1 тижня препарат вводять 2 рази на добу, до 2 років -3 рази.

При в / в застосуванні препарат розводять в 5% розчині глюкози або 0.9% розчині NaCl. Загальний обсяг рідини - 50-300 мл. Для дітей обсяг введеного засобу повинен бути менше, при цьому концентрація «Гентамицина» не повинна перевищувати 1 мг / мл розчину. В / в препарат вводять в теченіе1,5-2 годин.

Мазь «гентомицина» використовують зовнішньо 3-4 рази на день, наносячи засіб на уражену поверхню. Краплі очні «гентомицина» застосовують 3-4 рази на день. Використовувати краплі можна не більше 2 тижнів.

Відео: уколи для лікування спини

Протипоказання


«Гентамицин» протипоказаний при непереносимості його компонентів, в період лактації та вагітності. Препарат не призначають при тяжких порушеннях функції нирок, неврит слухового нерва, уремії. При лікуванні препаратом слід контролювати стан нирок, а також вестибулярного і слухового апаратів.

Відгуки


Препарат ефективний при лікуванні різних інфекційних захворювань. Уколи досить болючі. Застосовувати даний засіб без призначення лікаря не рекомендується на увазі можливості розвитку побічних ефектів і специфічного впливу на стан нирок - при уколах, а також тривалому використанні мазі. Згідно відгуками, серед найбільш частих побічних дій відзначаються алергія у вигляді висипки і набряклість. Крім того, препарат може вплинути на органи слуху.