показання


Препарат «Тотему» ​​призначений для лікування залізодефіцитної анемії. Також засіб показано для профілактики нестачі даного елемента у осіб з групи ризику. Зокрема, терапію препаратом «Тотему» ​​рекомендується проводити дітям і підліткам, літнім людям, а також жінкам репродуктивного віку і вагітним.

Інструкція до «Тотему»


Перед вживанням ампулу з препаратом слід надломити з двох сторін і вилити її вміст в стакан. Після цього ліки необхідно розбавити водою в кількості 100-200 мл. За бажанням в воду можна додати трохи цукру. Не слід розбавляти препарат в чаї, кава і молоці. Пити ліки потрібно перед їжею.

При лікуванні анемії препарат «Тотему» ​​слід приймати 2-4 рази на день. Добова доза ліків для дорослих становить 2-4 ампули по 50 мг - по 1 за прийом. Дітям препарат дають з розрахунку 5-7 мг / кг маси тіла в день. Добову дозу також слід розподілити на 2-4 прийоми. Вміст розкритої ампули можна зберігати протягом 24 годин.З метою профілактики дефіциту заліза, в тому числі у вагітних жінок, антианемічний препарат «Тотему» ​​приймають по 1 ампулі в день. Дитяча дозування залежить від віку дитини і становить 12-25 мг в день, одноразово. Тривалість терапії залежить від індивідуальних особливостей організму і стану хворого. В середньому для відновлення нормального рівня заліза в крові препарат «Тотему» ​​необхідно приймати протягом 3-6 місяців.

застереження


«Тотему» ​​не слід приймати при лікуванні анемій, не пов`язаних з нестачею заліза. Препарат протипоказаний при захворюваннях, що характеризуються надлишком заліза (гемохроматоз, гемосидероз). Даний засіб не слід пити при загостренні виразкової хвороби, отруєння свинцем, алергії на складові препарату. Розчин «Тотему» ​​можна давати дітям до 3 років. Вагітним жінкам приймати даний засіб можна з 4 місяці.

Препарат «Тотему» ​​може спровокувати потемніння зубної емалі, тому не слід довго тримати його в роті. В одній ампулі міститься 3 г сахарози, що слід враховувати особам, хворим на цукровий діабет. В період лікування слід знизити кількість чаю і кави в раціоні, оскільки дані напої погіршують засвоєння заліза.

При вживанні препарату «Тотему» ​​спостерігаються побічні ефекти у вигляді фарбування калу в чорний колір. Можливі печія, болі в шлунку, блювота, нудота, запор або діарея, алергічні реакції, потемніння зубної емалі. Яскраво виражені побічні дії, а також судоми і слабкість можуть свідчити про передозування ліків. В цьому випадку слід промити шлунок 1% -ним розчином питної соди, після чого слід звернутися до лікаря.