Більшість вагітних жінок не з чуток знайомі з таким неприємним явищем, як гіпертонус матки. Прогестерон - жіночий статевий гормон - під час вагітності пригнічує спазми маткової мускулатури, що зменшує ризики невиношування. Але не у кожної жінки гормон здатний вироблятися в потрібній кількості. В цьому випадку може виникати загроза викидня або передчасних пологів. Діагноз, який при цьому ставлять лікарі - «гіпертонус матки».

Для чого вагітним призначають папаверин

Є багато хороших сучасних препаратів, які допоможуть зменшити спазми і піднімають рівень гормону. Вагітним для зниження гіпертонусу часто виписують папаверин - відмінний спазмолітик.

Папаверин під час вагітності впливає на організм таким чином:
- покращує кровопостачання, допомагає матці расслабіться-
- зменшує артеріальний тиск-
- мінімізує загрозу викидня.

Папаверин позитивно впливає на плід. Форми препарату існують різні - при вагітності особливо ефективний прийом препарату у вигляді уколів, також можуть бути призначені таблетки або ректальні свічки.

Внутрішньовенно уколи треба вводити тільки в лікарні - препарат повинен надходити в організм повільно, тому процедура повинна здійснюватися під контролем фахівців.

Можливі побічні ефектиПапаверин може викликати різноманітні небажані реакції організму:
- алергічні прояви-
- зниження тиску-
- запори, запаморочення, нудота, потлівость-
- великі дози препарату можуть викликати сильну сонлівость-
- швидке введення може порушити серцевий ритм.

Незважаючи на можливий несприятливий вплив на організм жінки, для дитини препарат повністю безпечний. Це підтверджується багаторічним досвідом застосування.

Що брали папаверин вагітні жінки доношували і народжували здорових дітей без будь-яких неприємних наслідків. На розвиток малюка папаверин не позначається, зате сильно зменшує ризик мимовільного аборту, який може бути викликаний гипертонусом матки.

Слід зазначити, що при вагітності папаверину гідрохлорид не призначається, якщо майбутня мама має проблеми з щитовидною залозою, печінкою, при прояві підвищеного внутрішньоочного тиску, тахікардії. На ранніх термінах вагітності при гіпертонусі можна обійтися і без папаверину.

Папаверин ні в якому разі не варто застосовувати без призначення лікаря. Можливо, буде потрібно комплексне лікування для нормалізації стану вагітної.

Для вагітної жінки дуже важливо вести правильний спосіб життя, добре відпочивати, частіше здійснювати прогулянки на свіжому повітрі. Вид і ступінь фізичних навантажень повинен визначати лікар. Може, це буде лікувальна гімнастика, а може, і строгий постільний режим.