Продукти, необхідні для приготування десерту

Для приготування тіста:
- 400 г пшеничного борошна,
- 325 г вершкового масла,
- 100 г подрібненого мигдалю,
- 100 г цукрового піску,
- 7 курячих яєць,
- 50 мл молока.

Для приготування крему:
- 75 г вершкового масла,
- 1 ст. л. какао,
- 155 г цукрової пудри.

Для приготування марципанів:
- 100 г подрібненого мигдалю,
- 250 г цукру,
- 1 ст. л. какао,
-2 ст. л. води.

Відео: торт"Футбольний м`яч" / Fussball Torte

Приготування торта «Футбольний м`яч» вимагає наявності напівсферичної форми. Чудово для випічки тесту підходить жароміцний форма із загартованого скла.

Рецепт торта «Футбольний м`яч»

М`яке вершкове масло збивають з цукровим піском до отримання маси світло-жовтого кольору. Продовжуючи збивати, в масу додають курячі яйця по одній штуці. Пшеничне борошно просіюють двічі крізь дрібне сито і вводять в яєчно-масляну суміш. Вимішуючи тісто, до інгредієнтів додають подрібнений мигдаль і молоко.

Відео: Торт / Футбольний м`яч / Збірка торта / Football Cake / Assembling the cake / Моя Dolce vitaГотове тісто має мати однорідну консистенцію. Напівсферичну форму змащують вершковим маслом або вистилають листом пергаменту. Тісто викладають у форму, яку необхідно кілька разів сильно струснути. Поверхня тесту розрівнюють і в центральній частині роблять невелике заглиблення.

Духова шафа прогрівають до 170оС і відправляють форму на середній рівень. Випікання тесту продовжиться приблизно 1,5 години. Готове тісто дістають з духовки і залишають остигати, не виймаючи з форми.

Відео: Торт на 18 років! Футбольний м`яч / Cake for 18 years! Soccer ball

Мигдаль на 1-2 хвилини опускають в киплячу воду і відкидають на друшляк. З горіхів знімають шкірку. Потім мигдаль підсмажують протягом 10 хвилин на сухій сковороді. Рекомендується постійно перемішувати горішки, щоб вони не підгоріли. Смажений мигдаль перемелюють на борошно.

З води і цукру слід зварити сироп і додати в нього мигдалеву борошно. Масу нагрівають протягом 3-4 хвилин, не забуваючи перемішувати. Остигнула масу подрібнюють занурювальним блендером. 1/3 частина маси перекладають в іншу ємність. У неї додають какао. Підготовлений білий і шоколадний марципан загортають в харчову плівку.

Тепер можна зайнятися приготуванням крему. Какао розмішують в 2-х ст. л. киплячої води. М`яке вершкове масло збивають, поступово додаючи цукрову пудру і какао. Остигнуло тісто виймають з форми і розрізають на 3 горизонтальних шару. Шари промащують кремом і з`єднують. Можна також між шарами покласти шматочки свіжих фруктів, наприклад, персика.

Кремом змащують верхню частину сфери. Білий і шоколадний марципан розгортають за допомогою качалки і вирізують з них шестикутники, які розміщують на поверхні торта. Щоб марципан НЕ засох, торт «Футбольний м`яч» прикривають вологою серветкою до подачі до столу.

Відео: Галілео. м`ячі