Малина, як і будь-яка інша садова культура, буде радувати своїми смачними плодами лише при правильному догляді. Якщо говорити конкретно про ремонтантних сортах цього чагарнику, то догляд за ним зводиться до своєчасного мульчування, розпушування грунту і поливу.

мульчування

Своєчасне мульчування є запорукою багатого врожаю, виробляти цю нехитру процедуру слід в осінні місяці - бажано до настання перших заморозків.

Відео: як обрізати ремонтантну малину

Що ж означає це незвичне слівце? По суті, мульчування - це не що інше, як укриття грунту навколо рослини, мета якого полягає в захисті його кореневої системи студеної взимку, підтримки рівномірної температури грунту в спекотні літні місяці, збереженні необхідної вологи і запобігання росту бур`янів.При проведенні мульчування грунт навколо рослини (діаметр мульчі може становити 30-50 сантиметрів) вкривається шаром перегною, торфу, тирси, сіна, компосту, подрібнених стебел рослин і інших природних матеріалів.

Для мульчування можна застосовувати і деякі синтетичні матеріали, які можна придбати в магазинах для садівників. Це може бути чорна поліетиленова плівка (саме чорна застосовується для того, щоб крізь неї не проникало сонячне світло) або ж спеціальні тканини на основі синтетичного волокна: «лутрасил», «агріл», «агроспа», «спанбонд» та інші.

Розпушування і своєчасний полив

Для того щоб отримати з куща ремонтантной малини хороший урожай двічі на рік, необхідно проводити ретельне розпушування та прополювання грунту навколо рослини. Мета даних простих процедур полягає в тому, щоб забезпечити вільний доступ повітря до кореневої системи куща малини, тим самим створивши сприятливі умови для розвитку в грунті всіляких корисних мікроорганізмів.

Розпушувати грунт слід ранньою весною - до того, як розпустяться перші бруньки. Найкращим інструментом для розпушування є невелика мотика, за допомогою якої можна легко обробити грунт на глибину 10-15 сантиметрів. Літні розпушування та прополювання грунту проводиться для того, щоб знищити біля куща пагони бур`янових рослин: пирію повзучого, лободи та інших.

Ремонтантна малина дуже любить вологу, тому її необхідно часто поливати. Особливо ретельний, щоденний полив слід проводити в спекотні літні місяці. Насичувати малину живлющою вологою потрібно і в період цвітіння, і в період дозрівання плодів, і після збору врожаю.

Відео: Посадка малини. Літньої і ремонтантной, навесні і восени