Обов`язково, насамперед потрібно визначитися, не з тим, як ви будемо виправляти наслідки присутності вогкості в будинку, а з тим, що ж стало причиною її появи. Від цієї проблеми потрібно правильно позбавлятися, як від бур`яну на городі: починаючи прибирати з її кореня.
Найбільш відомі причини появи вогкості:


1. Перебіг даху, якщо ви живете на верхніх поверхах або ж маєте свій будинок. То необхідно викликати комунальників, які зобов`язані закрити всі діри в даху. Приватний будинок - це добре, але не треба забувати про своєчасний ремонт.
2. Проблеми з вентиляцією. Можливо, вона засмічена, внаслідок того, що циркуляція в приміщенні порушена. Накопичена волога не вивітрюється з приміщення. Така проблема, може з`явитися у людей, які живуть на перших поверхах будівлі. Рішення проблеми в даному випадку є відразу два: постійне провітрювання або ж постійне очищення вентиляції. Зі зрозумілих причин раціональніше зайнятися другим методом.
3. Наявність сан. вузол поганої якості або ж знаходиться в зламаному стані.
Сирість на стелі може викликати, як правило, іржу або цвіль. Буває часто і то і то одночасно. Насамперед забирається цвіль. Необхідно це робити це за допомогою шпателя. При роботі обов`язково надягайте засіб захисту органів дихання.
Покінчивши з цвіллю, почніть роботу над іржею. Вона з`явилася тому, що волога, що проходила через перекриття і стіни, зустрічала на шляху матеріали з металу, які почали іржавіти. Просто прибрати верхній іржу шпателем і промити водою - цього будуть не досить. Хоч ви і усунули появи вогкості, вологість всередині несучих і огороджувальних конструкцій будинку ще залишилася. Вона випарується, а поки що реакція триває, і іржа може знову з`явитися на вашій стелі.
Для цього необхідна обробка хімією. Провести її необхідно по всій площі, щоб іржа не утворилася в іншому місці. Для обробки приміщення буде потрібно наступна хімія: лужний або кислотний розчини. Для приготування хімічного розчину нам знадобиться вода і все інше на вибір: мідний купорос, лимонна кислота або соляна. Незалежно від вибору хімії, результат буде однаковий. При роботі з кислотою, будьте обережні. Слідкуйте за тим, щоб вона не потрапила на відкриті ділянки шкіру, в очі і т.д. Якщо кислота все ж потрапила на шкіру, промийте цю ділянку водою.